medmeta.lt

Drėgmė namuose ir būdai su tuo kovotiKone kiekvienas gyventojas susiduria su drėgme namuose. Tai išduoda rasojantys langai arba po truputį atsirandantis pelėsis. Iš kur atsiranda drėgmė? Atsiradimo priežastys labai įvairios. Tai  gali būti dėl oro, klimato, esant žmonių susibūrimams, prakaituojant, tiesiog gaminant maistą, verdant kavą arba dėl namo statybos klaidų.

Vienas iš būdų kovoti su drėgme, tai oro sausintojai, dar vadinami drėgmės sugėrikliais. Tokie prietaisai padeda sugerti drėgmės perteklių, o tai matyti galima pačio prietaiso rezervuare, kuomet jame po truputį ima kauptis vanduo. Tokių prietaisų yra įvairių, todėl kiekvienas gali rasti sau tinkamiausią, atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį. Jei patalpoje nuolat drėgna, greitai ims veistis pelėsis, kurio atsikratyti gali būti labai sunku, o kova su juo pakankamai ilga. Beje, pelėsis, tai ne vienintelis dalykas, kurį sukelia drėgmė. Dėl per didelės drėgmės gali atsirasti ir kai kurių kenkėju, tampa nemalonu kvėpuoti. Drėgmė atsiranda ir tuomet, kai staiga namie pakyla temperatūra, todėl būtina reguliariai vėdinti namus ir kitas patalpas. Ypač šildymo sezono metu. Daugelis iš mūsų, mėgsta šilumą ir kai temperatūra nukrenta žemiau 20 laipsnių, dažnai tampa vėsoka, krečia šaltis. Išties, rekomenduojama patalpas vėdinti dar ir dėl to, jog esant vėsesniam orui, kūnas ima gaminti daugiau šilumos, todėl netrukus ir vėl sušyla. Rekomenduojama visuose kambariuose išlaikyti panašią temperatūrą.

Kuomet patalpose per daug drėgmės, mūsų organizmas į tai atitinkamai reaguoja, visgi kai drėgmės per mažai ir oras itin sausas, tai taip pat atsiliepia mūsų organizmui. Į tai iš karto reaguoja akys. Esant itin sausam orui, labai greitai pastebime, jog išsausėja akys, o tai nėra gerai, akis ima perštėti, jos parausta ir atrodome liguistai. Sausas oras nenaudingas ir mūsų kvėpavimo sistemai, kadangi džiovinami viršutiniai kvėpavimo takai. Tai pajusti galima gana greitai, nes organizmas reaguoja į oro pokyčius. Lygiai taip pat, kaip esant per didelei drėgmei naudojami oro sausintuvai, esant pernelyg sausam orui – naudojami oro drėkintuvai. Pats paprasčiausias ir pigiausias būdas drėkinti namus ir kitas patalpas, tai į indą įpilti vandens ir padėti jį prie radiatoriaus. Tai tik vienas iš būdų, galima pasinaudoti ir prekybos centruose esančiais oro drėkintuvais (få pengar), kurie veikia taip pat gerai ar net geriau. Jų yra įvairių rūšių, todėl kiekvienas ras sau tinkamą. Vieni jų itin paprasti, sukonstruoti taip, jog esant pakankamai oro drėgnumui išsijungtų savaime. Tai labai patogu, nes nereikia nuolat įjungti ar išjungti drėkintuvo. Tereikia jį pastatyti patalpoje ir pats drėkintuvas atlieka tai, kas jam reikalinga.

Oro drėkiliai ir oro sausintojai nėra brangūs, todėl nustatytam biudžetui skaudžiai tikrai neatsilieps. Palaikyti tinkamą drėgmę yra būtina, nes tai svarbu ir todėl, kad namuose neatsirastų pelėsio, pernelyg didelio drėgmės lygio, parazitų ir kitų nemalonių dalykų, ir todėl, kad tiesiog apsaugotume save ir savo sveikatą. Naudojant šiuos prietaisus tinkamai, jie piniginei skriaudos nepridarys.

Kaip bebūtų, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti drėgmės šaltinį. Žinant drėgmės priežastį, lengviau su ja kovoti ir imtis tinkamų priemonių. Kartais pakanka tik oro sausintuvo, kartais reikia imtis net ir remonto darbų. Svarbu, jog oro drėgmė namie būtų tokia, kuri yra normali, priešingu atveju, oras bus arba pernelyg sausas arba pernelyg drėgnas, o tai sukels nemalonius pojūčius ir papildomas problemas.