medmeta.lt

Gyvenimo name privalumaiJeigu pavargote nuo nuolatinio kaimynų triukšmo, trokštate privatumo ir nepriklausomybės, nuosavas namas yra būtent tai ko jums reikia. Žinoma, prieš keliantis į nuosavą būstą, reikia gerai apgalvoti ar išties to norite. Gyvenimas nuosavame name taip pat  turi tam tikrų minusų, visgi, galimybė gyventi nepriklausomai lainaa heti, daugeliu atvejų laimi. Tačiau, kad ir kaip norite ištrūkti iš daugiabučio namo, gerai pagalvokite ar jūsų pajamos yra pakankamos ir galite sau tai leisti, kadangi finansiniai įsipareigojimai gali būti pakankamai ilgi.

Nepriklausomybė. Plonos sienos, bendra nuosavybė, dažnai paskatina įsigyti nuosavą būstą, kuris priklausytų tik jums. Privatumas ir galimybė mėgautis laisve, dažnu atveju nugali. Gyvenant nuosavame name, nereikės rūpintis jog per garsiai leidžiama muzika, arba ką pasakys kaimynai viršuje ar apačioje.  Žinoma, gyvenant nuosavame name, taip pat dažnai yra galimybė turėti kaimynus. Nors bute jų daugiau, gyvenant name taip pat yra nemažai gyvenamųjų namų aplink, todėl niekas nedraudžia bendrauti su kaimynais ir su jais užmėgsti malonias draugystes.

Laisvalaikio užsiėmimai. Gyvenant nuosavame name, tarytum savaime atsiranda daugiau veiklos. Bet kuriuo metu galima išeiti į nuosavą kiemą ir tiesiog mėgautis grynu oru. Taip pat, gyvenant name, dažnai atsiranda papildomos veiklos. Galima užsiimti sodininkyste, auginti ir prižiūrėti gėles, dirbti ūkio darbus ar tiesiog mėgautis buvimu lauke ir žinoti, jog galite daryti tai ką norite, nes tai jūsų erdvė ir niekas negali uždrausti daryti to, ką norite. Be to, galima nesukti galvos ką apie tai pasakys kaimynai, nes tai jūsų kiemas, o ne bendras kiemas, kuriuo naudojasi visi daugiabučio namo gyventojai. Turint nuosavą namą, nejučia atsiranda naujų pomėgių ir atsiskleidžia sugebėjimai, apie kuriuos anksčiau nė nesusimąstėte, tai paprastai susiję su polinkiusodininkystei.

Darbas sode – nemokama mankšta. Gyvenant name, neabejotinai reikia rūpintis ir aplinka. Todėl norom nenorom esame priversti judėti ir atlikti įvairius darbus, tokius kaip žolės pjovimas, piktžolių naikinimas, lapų rinkimas, medžių genėjimas, sodo bei daržo darbai. Veiklos yra įvairios. Tai tarsi nemokama sporto salė, į kurią galime eiti kada panorėję ir praleisti joje tiek laiko, kiek galime sau leisti. Nuo to priklauso kaip gražiai ir tvarkingai gebame prižiūrėti savo aplinką.

Visokeriopa laisvė. Turbūt geriausias dalykas gyvenant nuosavame name yra tai, jog viską galima daryti nevaržomai. Norite nudažyti savo namą rožine spalva? Pirmyn! Norite pasistatyt motociklą savo svetainėje? Galite padaryti ir tai! Jūsų name ir kieme galioja tik jūsų susikurtos taisyklės, todėl galite daryti tai, ką norite. Svarbu nepamiršti to, jog už laisvę dažnai tenka sumokėti daugiau. Vadinasi, turėdami galimybę daryti tai ką norite ir kada norite, greičiausiai turėsite mokėti didesnius komunalinius mokesčius ir kitas su namo išlaikymu susijusias išlaidas. Kaip bebūtų, laisvė yra prabanga.

Gyventi nuosavame name, dažnu atveju yra kur kas geriau. Nepaisant to, yra dalis žmonių, kurie mieliau renkasi gyvenimą bute. Jie neturi daug laiko, kurį gali leisti namie, todėl nuosavas namas sukeltų tik daugiau papildomų problemų, kurių nebūtų kada išspręsti. Tiems, kuriems nuolat stinga laiko, namas nėra pat geriausias pasirinkimas, tačiau tiems, kurie turi pakankamai laiko ir galimybių, nuosavas namas yra būtent tai ko jiems reikia. Visi esame be galo skirtingi, todėl vieni teikia pirmenybę namui, o kiti nori gyventi tik bute. Taip yra su viskuo, kiekvienas pasirenka tai, kas jam patraukliausia ir tai, kas tinka jo gyvenimo būdui.