medmeta.lt

Įrankiai, reikalingi buityjeReikia pakabinti paveikslą, išgręžti skylę, surinkti naują spintą ar tiesiog įsukti varžtą? Šiais ir kitais atvejais, norint atlikti tam tikrus dalykus, reikalingi įrankiai. Negi reikia turėti juos visus? Kaip išsirinkti tinkamiausius ir reikalingiausius? Visų įrankių turėti tikrai nereikia, o greičiausiai nerastumėte tiek laisvos vietos, jiems sutalpinti. Pakanka turėti pagrindinius įrankius ir jų pagalba galėsite pataisyti daiktus ar atlikti kitus smulkius darbus namie. Pagrindiniai rekomenduojami įrankiai yra šie:

Atsuktuvas. Taip, jo prireikia išties dažnai. Net ir varžtui priveržti reikalingas atsuktuvas. Kadangi atsuktuvų taip pat yra įvairių, namie dažniausiai reikalingi yra kryžminiai ir klasikiniai plokštieji atsuktuvai. Jų pagalba nesunkiai galima įsukti varžtus ar net surinkti tam tikrus baldus. Nors namie reikalingiausi minėtieji atsuktuvai, žinant jog darbų gali būti įvairiausių, arba tiesiog norint pasiruošti nenumatytoms situacijoms, galima įsigyti atsuktuvus su keičiamomis galvutėmis, keičiamos galvutės padės pritaikyti būtent tokią galvutę, kuri reikalinga vienam ar kitam darbui atlikti.

Plaktukas. Tai įrankis, kurį privalu turėti kiekvienuose namuose. Juk dažnai pasitaiko, jog reikia įkalti paprasčiausią vinį, tačiau po ranka nėra plaktuko. Šis įrankis daug vietos įrankių dėžėje neužims, tačiau bus tikrai naudingas. Nors plaktuką dažniausiai naudoja vyrai, moterys taip pat kuo puikiausiai su plaktuku gali įkalti vinį ir pakabinti paveikslą.

Statybinis/kanceliarinis peilis. Tai naudingas įrankis, praversiantis daugelyje sričių. Juo galima pjauti daugybę medžiagų, taip pat popierių, kartoną, net tapetus, plėvelę ar linoleumą. Namie dažnai prireikia būtent tokio peiliuko. Jis mažas, todėl neužima daug vietos. Gerai ir tai, jog peiliukas kainuoja nedaug, todėl biudžetui žalos tikrai nepridarys.

Reguliuojamas veržliaraktis. Tai itin dažnai naudojamas įrankis. Labai patogu, jog reguliuojasi rakto dydis, todėl vienu įrankiu galima atsukti ar priveržti daugybę skirtingų dydžių varžtų. Tai universalus ir tikrai naudingas įrankis, praversiantis atliekant įvairius namų ūkio darbus.

Ruletė. Net ir baigus visus statybinius darbus, šis įrankis namų ūkyje tikrai naudingas. Prireikus ką nors pamatuoti, ruletė yra patogus ir geras pasirinkimas. Ja matuoti galima viską, pradedant televizoriaus įstrižaine, durų pločiu ir baigiant savo ūgio išmatavimu.

Rankinis pjūklas. Tie, kurie gyvena bute, gali paklausti kam reikalingas pjūklas. Tiesa, gyvenantiems bute, pjūklas vargu ar bus reikalingas, tačiau tiems, kas gyvena nuosavame name, pjūklas reikalingas labai dažnai. Gal tiesiog reikia nupjauti lentą, o gal apgenėti medžių šakas.

Namuose dažnai atsiranda begalė nenumatytų darbų, todėl namų ūkyje reikia turėti pagrindinius įrankius, kurie gali padėti daugelyje situacijų. Naudotis minėtais įrankiais nereikia ypatingų gabumų, žinoma, rekomenduojama įrankius naudoti pagal jų paskirtį, tik tuomet bus galima tikėtis norimo rezultato. Įprastai, ūkio dalies darbus atlieka vyrai, tačiau moterys taip pat gali kuo puikiausiai dirbti su daugeliu minėtų įrankių. Svarbu žinoti, jog visus įrankius naudoti reikia atsakingai ir atsargiai. Nesusidūrusiems su tam tikrais įrankiais, rekomenduojama pasiskaityti jų instrukcijas ir susipažinti su įrankių naudojimu. Tai svarbu dėl to, jog nesusižalotumėte ir darbus atliktumėte saugiai. Kai kurie vyrai, namie turi begalę nenaudojamų įrankių, todėl reikalui esant tiesiog pasimeta tarp jų gausos ir reikiamu metu nežino kur yra replės arba plaktukas. Kad taip nenutiktų, visai nebūtina įsigyti visos įrankių parduotuvės, tereikia turėti pagrindinius įrankius, kurie namų ūkyje naudojami dažniausiai. Rečiau naudojamus įrankius galima tiesiog pasiskolinti arba išsinuomoti, tačiau tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas.