medmeta.lt

Kaip sutaupyti statant būstą?Nuosavo būsto statybos dažnai tampa tikru galvos skausmu. Norai yra dideli, tačiau galimybės dažniausiai yra ribotos, todėl norint pasistatyti svajonių namus, viską reikia gerai apgalvoti, sudėlioti kiekvieną detalę, kai kur pataupyti ir galbūt, svajonė turėti puikius namus išsipildys.

Pirmiausia, reikia gerai apgalvoti visas esamas aplinkybes ir įvertinti savo galimybes. Statant savo būstą, norisi visko. Siekiama įdiegti naujausias technologijas ir pasistatyti šiuolaikišką bei ilgaamžį būstą. Visgi, reikia nuspręsti ko iš tiesų reikia ir kas yra būtina. Dažnai, apimti didžiulio entuziazmo, asmenys prisigalvoja įvairiausių dalykų, kurie visiškai nebūtini ar net keisti. Iš tiesų, statant būstą, taupyti negalima, sutaupyti įmanoma, tačiau ne patvarioms medžiagoms, o dalykams, kurie visiškai nebūtini. Taip pat, visai nereikia galvoti apie ateities kartas. Reikia statyti namą tiesiog sau, nereikia stengtis atkartoti anksčiau labai populiarių namų projektų, kurių plotas buvo be galo didelis, o jame gyvena vos viena šeima.

Ruošiantis statyti būstą, pirmiausia reikia įvertinti savo ir savo šeimos finansines galimybes, nusistatytą biudžetą ir ar toks biudžetas yra realus. Taip pat svarbu įvertinti kiek laiko galima skirti statyboms, kokia yra tuometinė nekilnojamo turto rinkos pasiūla, kokios yra statybinių medžiagų kainos. Reikėtų palyginti medžiagų kainas pas skirtingus pardavėjus. Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, jog dažnai statybinių medžiagų kainos ne sezono metu būna maženės, todėl jomis galima apsirūpinti kiek anksčiau, tokiu būdu taip pat yra šiek tiek sutaupoma. Žinoma, labai svarbu ir patys statybininkai, idealu, jei tie patys statybininkai gali atlikti kuo daugiau skirtingų darbų. Sezono metu, statybininkų įkainiai yra kiek mažesni, rudenėjant, jie kelia savo kainas, nes dažnai žmonės prašo, kad darbus atliktų greičiau ir galbūt netgi spėtų viską padaryti dar iki didžiausių metų švenčių. Ruošiantis viską daryti patiems, reikia apsišarvuoti kantrybe. Nerekomenduojama skubėti, nes skubant dažnai pridaroma klaidų, o be to, dažnai tenka sumokėti brangiau. Vargu, ar norėtumėte išleisti daugiau nei planuota arba taip ir neužbaigti pradėto projekto.

Puiku, jei sklypą turite iš anksčiau, arba čia stovėjo ankstesnių kartų namai, nes sklypo kaina taip pat gali būti pakankamai didelė. Viskas priklauso nuo vietos, kurioje jis yra. Taip pat, nuo sklypo taisyklingumo. Rekomenduojama rinktis jau plokščią sklypą, taip sutaupoma ant papildomų žemės paruošimo darbų. Kartais žmonės susiprojektuoja įspūdingo dizaino namus kurie projektuose atrodo tobulai, deja kai viskas persikelia į realybę, kartais galutinis rezultatas nebėra toks, kokio buvo tikimasi. Jei namo projektui nekeliami dideli reikalavimai, patariama rinktis tokio namo projektą, kuris jau yra pastatytas, nes po jį galima pasivaikščioti ir pažiūrėti kaip viskas atrodo iš tiesų. Dažnai pasitaiko, jog po tokio vizito, projektas nebepatinka.

Būdų sutaupyti tikrai yra, dažnai tai padaryti gali padėti ir patyrę statybų srities specialistai, interjero dizaineriai. Verta su jais konsultuotis ir dalintis mintimis bei idėjomis. Taupyti, nereškia, įsigyti pigiausias statybines medžiagas, pigiausiai kainuojančius statybininkus ir panašius dalykus. Taupyti galima ir naudojant tai, kas yra geriausia, tiesiog viską reikia daryti tinkamu laiku ir gerai, iki smulkmenų viską apgalvojus bei įvertinus. Neneigiama, jog statybų procesas atima daug laiko, pinigų ir nervų, tačiau norint turėti savo naujai pastatytą būstą, reikia visą tai praeiti. Nesusipratimų išvengti dažniausiai nepavyksta, tačiau galima padaryti taip, jog jų būtų kuo mažiau. Jei noras statyti savo būstą vis dar yra didžiulis, minėti patarimai turėtų būti naudingi ir efektyvūs.