medmeta.lt

Modulinis namasTiems, kurie nori labai greitai įsikelti į naujus namus, ekspertai rekomenduoja rinktis modulinius namus. Tokie namai pastatomi labai gretai, o taip pat jie prisitaiko prie kintančių sąlygų ir asmeninių poreikių. Moduliniai namai šaunūs tuo, jog jie gali būti maži, pritaikyti jaunoms šeimoms, arba didesni ir pritaikyti didelei šeimai. Privalumas yra tas, jog prireikus daugiau erdvės, visai nereikia galvoti apie naują būstą, tereikia prisistatyti papildomą modulį. Dažnas painioja karkasinius, skydinius ir modulinius namus. Kaip atskirti? Jie skiriasi tuo, kad moduliniai namai pastatomi labai greitai, kitaip tariant, moduliai į statybų aikštelę atvežami jau pilnai įrengti todėl juos lieka tik sujungti.

Kadangi tokie namai pastatomi itin greitai, jie puikus pasirinkimas toms šeimoms ar asmenims, kurie nori nuosavo būsto ir kuo greičiau. Nors moduliniai namai pastatomi greitai, nereikia manyti, jog jie yra nekokybiški. Moduliniai namai yra išties ekonomiški, o ir kokybė pakankamai aukšta. Be viso to, moduliniai namai yra ekologiški. Dauguma medžiagų, naudojamų modulinių namų statyboje yra natūralios, vena jų – medis. Vadinasi, namas išties ekologiškas, o taip pat modernus ir šiuolaikiškas. Nors moduliniai namai kol kas populiaresni Skandinavijoje, Lietuvoje tokie namai taip pat po truputį populiarėja. Norintys minimalizmo, kompaktiškumo ir ekonomiškumo, daugelis ima galvoti būtent apie modulinius namus. Ankščiau, namai buvo statomi itin dideli, su daug erdvės ir begale kambarių. Šiandien situacija keičiasi, gyvenimo tempas greitėja, darosi vis įtemptesnis, todėl atsižvelgiant į tai, namai tampa mažesni, erdvė išnaudojama labai protingai, apsiribojama keturiais ar penkiais kambariais, kartais mažiau. Be to, tokie namai populiarėja ir dėl to, kad dar prieš statant namą, jau žinoma kiek jis kainuos. Tuo tarpu statant įprastinį namą, kaina dažnai kinta ir priklauso nuo daugelio aplinkybių. Kartais preliminari namo statybos kaina atrodo visai patraukliai, tačiau statybų eigoje kaina išauga kone dvigubai. Renkantis modulinį namą, kaina paprastai nesikeičia.

Dar vienas modulinių namų privalumas yra tas, jog juos galima statyti daugelyje vietų, taip pat itin mažuose žemės sklypuose. Moduliniams namams nereikia pamatų.  Beje, tokie namai gali būti naudojami ir kaip nuolatinis būstas ir kaip vasarnamis. Turbūt vienintelis tokių namų trūkumas galėtų būti išskiriamas toks, jog pakankamai ribotos interjero bei eksterjero galimybės. Visgi, namą galima padidinti ir pamažinti, tai yra pridėti arba atimti vieną modulį. Tai labai patogu. Moduliniai namai gali būti statomi ne tik į plotį, tačiau ir į aukštį, nors įprastai tokie namai yra vieno aukšto, jie gali būti ir aukštesni.  Moduliniai namai gali būti statomi ir tokiose vietose, kur dar nėra nutiesti elektros laidai, tokiu atveju galima pasinaudoti saulės baterijomis. Kalbant apie privalumus, reikėtų paminėti ir tai, jog modulinius namus galima statyti bet kuriuo metų laiku, metų laikas neturi reikšmės.

Akivaizdu, jog moduliniai namai turi begalę privalumų. Pasauliui tampant vis šiuolaikiškesniam, šiuolaikiškesni tampa ir namai. Žmonės stengiasi neatsilikti, todėl pasinaudodami naujausiomis tendencijomis bei šiuolaikinių technologijų pagalba, gali pasirinkti namus, kurie yra greitai pastatomi, ekonomiški bei ekologiški.  Modulinius namus netgi būtų galima pavadinti protingais namais.  Na, o žmonės gyvenantys tokiuose namuose taip pat yra sumanūs bei pasinaudoja naujausiais architektūriniais kūriniais ir jų teikiamais privalumais. Kaip atrodo moduliniai namai, jų dizainas, interjeras bei eksterjeras, galima pasižiūrėti internete, čia gausu įvairių nuotraukų ir vaizdo įrašų, iliustruojančių net ir patį statybos procesą.