medmeta.lt

Namas ar butas?Daugelis žmonių nuolat svarsto kas yra geriau: namas ar butas. Išties, tai labai priklauso nuo žmogaus pasirinkimo. Butas, tai puikus pasirinkimas visiškai savarankiško gyvenimo pradžiai. Taip pat, tai puiki mintis atsikrausčius į didelį miestą ar tiesiog norint turėti nuosavą erdvę pačiame miesto centre. Renkantis tarp namo ir buto, rekomenduojama apgalvoti visus privalumus ir trūkumus. Kartais, sprendimas ne toks jau ir paprastas, todėl pabandykime apžvelgti gyvenimo būte privalumus.

Vieta. Jei nėra automobilio, tuomet vieta yra pakankamai svarbus aspektas renkantis būstą. Jeigu pradedate dirbti naujame darbe, kuris yra pačioje miesto širdyje, tuomet verčiau rinktis būtą. Gerokai paprasčiau rasti butą, kurį galėtumėte sau leisti ir kuris yra miesto centre. Turint omenyje, kad namas dažnai kainuoja brangiau, o ir nuosavo namo centre pasiūla nėra itin didelė, butas šiuo atveju yra kur kas protingesnis ir geresnis pasirinkimas. Gyvenant bute, netoli darbo, paprasta jį pasiekti tiesiog pėsčiomis, vadinasi sutaupoma degalams, o be to, galima pasivaikščioti ir šiek tiek pasimankštinti. Beje, gyvenant miesto centre, naktinis gyvenimas yra visai čia pat, todėl tokio gyvenimo mėgėjai vienareikšmiškai renkasi gyvenimą bute.

Saugumas. Keliantis į naujus namus, saugumas yra labai svarbus. Pakankamai didelis privalumas gyvenant bute yra tai, jog saugumas yra didesnis. Ypač tiems, kurie gyvena ne pirmuose daugiabučio namo aukštuose. Be to, dabar dažniausiai sutinkame kodines laiptines, todėl į jas patekti nėra taip paprasta. Kodą arba raktą žino bei turi tik namo gyventojai. Vadinasi, didesnė tikimybė, jog pašaliniai į namą be gyventojų žinios nepateks.

Įsipareigojimai. Pradedant karjerą, arba persikėlus į kitą miestą, sunku apsispręsti kur norime gyventi. Čia dažnai gelbsti nuoma. Butą galima išsinuomoti daug paprasčiau, be to, yra kur kas didesnis jų pasirinkimas. O nusprendus kur tiksliai norima gyventi, nuomos sutartį galima nutraukti. Dar vienas aspektas atsižvelgiant į įsipareigojimus yra tas, jog planuojant skolintis iš banko, tam, kad būtų galima įsigyti būstą, norima pasiskolinti kuo mažiau. Daugiau pasiskolinus, paprastai mus varžo didesni finansiniai įsipareigojimai. Šiuo atveju, rinktis įsigyti būtą, dažnu atveju yra pigiau.

Kaina. Namo kaina dažnai yra didesnė nei buto. Be to, turint namą, dažnai atsiranda daug papildomų išlaidų. Nenorima pasakyti to, jog turint butą papildomų išlaidų nėra, nes jų tikrai atsiranda, tačiau išlaidos, atsirandančios turint namą, dažnu atveju yra didesnės. Dažniausiai, gyvenant bute, už komunalines paslaugas taip pat sumokama mažiau, nes butas paprastai yra mažesnis nei namas. Vadinasi pats būsto išlaikymas kainuoja mažiau.

Žinoma, kaskart galima ginčytis. Vieniems labiau patinka gyventi bute, kiti mieliau renkasi gyvenimą nuosavame name. Kai kurie tiesiog negali pakęsti gyvenimo su daugeliu kitų šeimų, be savo atskiro kiemo ir kitų dalykų. Tuo tarpu kiti, neįsivaizduoja kaip reikėtų gyventi name ir dirbti visus ūkio darbus, tokius kaip žolės pjovimas, lapų rinkimas, sodininkystė ir pan. Žmonės labai skirtingi, be to, skirtingais gyvenimo tarpsniais, norima skirtingų dalykų, Gali būti jog jaunystėje, gyvenimas bute yra tiesiog tobulas pasirinkimas, tačiau bėgant metams, tampa akivaizdu jog norisi gyventi name, arčiau gamtos, su daugiau privatumo, galimybe turėti savo kiemą, savo lauko erdvę. Visuomet atsiras žmonių teikiančių pirmenybę butui, lygiai taip pat, visuomet atsiras tų, kurie savo gyvenimą įsivaizduoja tik nuosavame name. Taigi vienareikšmiškai teigti, jog butas ar namas yra geriau, būtų labai sudėtinga. Kiekvienas turi savo nuomonę ir teisę rinktis tai, kas atrodo geriausia.