medmeta.lt

Naujas būstas. Kokį rinktis?Išsirinkti naują būstą dažnai būna itin sunku. Paprastai reikia rinktis ir nuspręsti už ką esame pasiruošę mokėti. Dažnu atveju ieškoma patogaus, jaukaus ir šiuolaikiškai įrengto būsto. Kiek rečiau pasirenkamas senos statybos, remonto reikalaujantis būstas. Kiekvienas renkasi tai, kas jo nuomone yra geriausia. Komfortas yra svarbu, tačiau dažnai, žmonės nori susikurti savo būstą patys, todėl tokiu atveju pasirenkamas dar neįrengtas arba jau remonto reikalaujantis būstas, kurį galima susiremontuoti ir įsirengti taip kaip patinka.

Kriterijų renkantis būstą yra begalė. Dažnai pasirinkimas priklauso ir nuo to ar šeimoje yra vaikų ar ne. Jei yra vaikų, tėvai paprastai nori rasti būstą toje vietoje, kur būtų parkas, jauki aplinka, švarus oras, lygūs takai, žaidimų aikštelės ir pan. Vengiama triukšmingų rajonų. Be to, jaunos šeimos dažnai ieško būsto, kuris jau būtų įrengtas, taip yra paprasčiau, o turint galvoje, kad gyvenimo tempas šiandien labai įtemptas ir remontui laiko dažnai nelieka, įrengtas būstas yra protingas pasirinkimas. Kalbant apie vyresnio amžiaus žmones, jiems yra svarbiau ekonomiškas būstas, su ramia aplinka, parkais bei netoli esančiomis parduotuvėmis ir kitomis svarbiomis įstaigomis. Tam jie teikia prioritetą. Reikia paminėti ir tai, jog renkantis būstą, dažnai galvojama ir tai, kokia bus draugų bei pažįstamų nuomonė, ką jie pasakys ir kaip įvertins. Išties, toks požiūris nėra protingas, būstas pirmiausia turi patikti šeimininkams ir atitikti visus jų poreikius, svečiai yra laukiami, tačiau jie kartu negyvena, todėl jų nuomonė neturėtų būti labai svarbi.

Vietos pasirinkimas yra individualus. Kai kurie prioritetą renkasi būstui, kuris yra miesto centre, kiti mieliau renkasi atokesnį rajoną ar net užmiestį. Pasitaiko atvejų, ir ganėtinai dažnai, kuomet būstas renkamasis pagal tai, koks vaizdas matomas pro langą. Yra tokių, kurie už gerą vaizdą sutinka mokėti kur kas brangiau. Kartais pasirinkimą nulemia darbas, pasirenkamas būstas, kuris yra netoli darbo vietos. Nemažai žmonių, sutinka mokti brangiau ir įsigyti būstą itin geroje vietoje, su mintimi, jog ateityje tokį būstą bus pakankamai paprasta parduoti.

Pagrindiniai dalykai į kuriuos kreipiamas didžiausias dėmesys renkantis būstą, tai statybos kokybė, kaina, ekonomiškumas arba išlaikymo kaštai, įrengimas, saugumas. Pirminė kaina išties turi didelės įtakos būsto pasirinkimui, dažnai kaina netgi paskatina įsigyti būstą. Visgi, kartais pigesnis būstas ne visuomet yra geresnis, dažnai už kainos gali slypėti tam tikri brokai ir statybinės klaidos, žinoma tai nėra taikoma visiems be išimčių tačiau į tai reikėtų atkreipti dėmesį ir pasidomėti plačiau. Reikia paminėti ir tai, jog finansinės galimybės dažnai verčia rinktis pigesnį būstą, tuo tarpu išskirtinesnį ir geresnį būstą, gali įsigyti toli gražu ne visi. Net ir būsto paskola ne visuomet gelbsti.

Dažnai žmonės jau turi viziją kur norėtų turėti būstą, tačiau pradedant apžiūrinėti naujus namus, neretai nuomonė pasikeičia ir būstas įsigyjamas visai ne ten kur buvo galvota, tačiau ten, kur randama kokybė, jaukumas, gera kaina, tinkama aplinka ir daugybė kitų dalykų. Kiekvienas pasirenka sau labiausiai tinkantį variantą. Tai pirkinys, kuris yra ilgaamžis, todėl jį rinktis reikia itin atsakingai ir neskubant. Paskubėjimas dažnu atveju gali pasiūlyti visai neblogą kainą, tačiau ne kokybę. Skubėti nevertėtų. Rekomenduojama pasitarti su nekilnojamo turto ekspertais ir pasidomėti visais dominančiais dalykais, jie yra savo srities specialistai, todėl tikrai patars kokį būstą rinktis geriausia ir galbūt padės įsigyti savo svajonių namus.