medmeta.lt

Statant būstą taupyti ar ne?Kiekvienas svajoja apie nuosavą būstą. Nesvarbu tai butas, namas, kotedžas ar jaukus kambarėlis. Savas būstas daugeliui yra siekiamybė ir kiekvienas nori jį įsirengti taip, jog paskui galėtų tuo džiaugtis daugelį metų. Renkantis būstą, labai dažnai vienas svarbiausių aspektų yra biudžetas. Ribotas biudžetas apriboja norus, todėl dažnai įspraudžia į rėmus.

Specialistai pastebi tendenciją, jog nemažai žmonių, kurie statosi arba atnaujina būstą, dažnu atveju pasirenka pigias statybines medžiagas. Atsižvelgiant į asmenines galimybes, kiekvienas renkasi tai, kas jam yra optimaliausia. Visgi, reikėtų pabrėžti, jog pigios statybinės medžiagos neretai yra labai degios ir nesaugios. Jei kyla gaisras, ugnis plinta žaibišku greičiu ir turto tiesiog nelieka. Žmonės, kurie remontuoja ar stato namus ir medžiagas įsigyja patys, turi teisę rinktis, ir jeigu renkasi pigesnes statybines medžiagas – tai yra jų pasirinkimas. Kiek kitaip yra su privačiuoju sektoriumi. Įmonės, kurios stato ar renovuoja namus, dažnai įsigyja pigias medžiagas ir taip stengiasi neva taupyti gyventojų sąskaita, neįvertindami to, jog pigios statybinės medžiagos vėliau gali kainuoti labai brangiai.

Kalbant apie visuomeninės paskirties objektus, daugiabučių namų statybą ar renovacijas, reikalavimai yra griežti ir būtina naudoti tik nedegias statybines medžiagas – dinero en méxico. Visgi, su privačiuoju sektoriumi yra kiek kitaip. Paprastai, įmonės arba gyventojai, kurie nori pataupyti, pasirenka pigias medžiagas, kurios nėra saugios. Vienos iš dažniausiai pasitaikančių medžiagų, kurioms itin taupoma, tai medžiagos skirtos sienų, stogo šiltinimui. Tokios medžiagos yra nesaugios, nes liepsna gali itin greitai plisti, palikdama tik pelenus, vadinasi godumas, arba taupumas, dažnai gali kainuoti kur kas brangiau. Ne veltui sakoma, jog „Godus moka dukart“.

Jei būstą stato arba renovuoja patys šeimininkai, situacija dar gali būti pataisoma, kadangi žinant kaip pavojinga naudoti pigias medžiagas, gali padėti persigalvoti ir rinktis kokybiškesnes. Jeigu būstas įsigyjamas jau suremontuotas arba ką tik pastatytas, dažnai nėra galimybės įvertinti kokios medžiagos buvo naudojamos statyboms, todėl labai sunku nustatyti ar kilus gaisui pavyktų išvengti itin didelių nuostolių ar ne. Žinoma, nėra skatinama viską darytis tik patiems ir jokiu būdu neįsigyti jau suremontuoto arba naujai pastatyto būsto, norima pasakyti tik tai, jog darant viską patiems, arba į pagalbą pasiimant įmonę, naudojamas medžiagas galima stebėti ir vertinti, priešingai nei jau suremontuotame būste. Pardavėjai dažnai manipuliuoja pirkėjais ir nuslepia, jog remontui buvo naudojamos pigios medžiagos, tačiau kainą nustato tokią, kuri prilyginama itin kokybiškoms medžiagoms. Vadinasi, sumokama nemenka pinigų suma, tačiau neaišku ar ta suma yra adekvati. Matant galutinį rezultatą, kai kurie darbai ir jiems panaudotos medžiagos yra tiesiog paslėpti, todėl negalima pasakyti kokios medžiagos buvo panaudotos, atsakomybę prisiima statybininkai arba žmonės parinkę medžiagas statybiniam projektui. Reiktų paminėti ir tai, kad šiandien gaminamos statybinės medžiagos, gali pasirodyti savaime saugios jau vien dėlto, kad jos gaminamos pagal naujausias technologijas, tačiau kilus gaisui, tokios medžiagos gali paspartinti ugnies plitimą, nes jos ženkliai kelia temperatūrą.

Kokybiškos medžiagos gali tapti užtvara apsaugančia nuo ugnies. Ugnis kasmet pasiglemžia tūkstančius gyvybių. Statistika yra bauginanti. Gaisrų priežastys įvairios, baisiausia yra tai, jog ugnis be gailesčio pasiglemžia viską. Turime būti atsakingi ir kaip įmanoma stengtis nuo viso to apsisaugoti. Kad netektų mokėti itin skaudžiai, galbūt kartais vertėtų išleisti šiek tiek daugiau ir įsigyti kokybiškesnes medžiagas, nei pernelyg taupyti ir galiausiai likti be nieko (http://www.mcredit.mx/prestamos-en-linea-sin-buro/).