medmeta.lt

Stogo renovacijaNe paslaptis, jog kokybiškas stogas, viena iš svarbiausių namo detalių. Tai lyg namo veidas, todėl dažnai būsto atnaujinimas ir renovacija prasideda būtent čia. Tiems, kurie su renovacijomis susidūrę nėra, dažnai kyla klausimai apie reikalingas medžiagas, dangas, būtiniausias darbus ir panašiai. Klausimų yra daug ir įvairiausių. Žinoma, geriausiai į šiuos klausimus gali atsakyti šios srities profesionalai, tačiau galima pasidomėti ir patiems.

Kone kasdien atsiranda naujos technologijos, nauji metodai, kurie padeda vis greičiau ir kokybiškiau atlikti stogo renovavimo darbus. Senas stogas ne tik atrodo nepatraukliai, tačiau taip pat dažnu atveju nėra sandarus, o galbūt yra kiauras. Išties, pakankamai dažnai pasitaikanti problema senesniuose namuose yra vandenį praleidžiantis stogas. Toks stogas gali pridaryti nemažai žalos, dėl to kenčia asmeninis turtas. Vadinasi stogo atnaujinimas yra svarbus ne tik dėl estetinių savybių, tačiau ir dėl to, jog būtų pagerinama namo kokybė. Itin svarbu ir tai, jog stogo renovacijai būtų naudojamos nekenksmingos medžiagos. Anksčiau, labai populiarios asbestinio šiferio dangos yra pakankamai pavojingos. Kol danga nėra pažeista, ji nėra kenksminga, tačiau ją pažeidus, kyla pavojus sveikatai. Pastebint, jog senos stogo dangos pažeistos, būtina jas pakeisti naujomis.

Kuomet apsisprendžiama, jog stogą jau tikrai būtina keisti, reikia apgalvoti patį keitimo procesą. Galimų variantų yra keletas. Galima samdyti profesionalus, pradedančius stogo meistrus arba pabandyti viską atlikti patiems. Išties, stengdamiesi sutaupyti, žmonės dažnai pasirenka trečiąjį variantą. Kiek jis kokybiškas, žino tik jį atlikę žmonės. Tiesa, šis būdas pakankamai ekonomiškas, tačiau dažnu atveju stogas pakeičiamas ne itin kokybiškai, o tai reiškia, jog praėjus tam tikram laiko tarpui, gali tekti jį remontuoti ir vėl. Kaip bebūtų, daugelis stengiasi sutaupyti, tačiau neįvertina, jog per didelis taupumas vėliau gali kainuoti dvigubai.

Paprastai, tie, kurie nusprendžia stogo keitimą atlikti patys, išklauso trumpą specialistų konsultaciją ir pradeda darbus. Visgi, rekomenduojama turėti bent vieną pagalbininką, kadangi stogo keitimas pareikalauja nemažai laiko, o ir darbų čia išties nemažai. Nors be profesionalų, darbą atlikti kokybiškai gana sudėtinga, kai kuriems pavyksta gana neblogai. Kaip bebūtų, tik įgūdžių ir patirties turintys specialistai, gali garantuoti puikius rezultatus ir kokybę.

Kadangi darbų keičiant stogą yra nemažai, rekomenduojama pirmiausia įvertinti esamą situaciją, susiplanuoti darbus, bei išsirinkti norimą stogo dangą. Pati darbų eiga yra tokia: senos dangos nuėmimas, difuzinės plėvelės uždėjimas, dangos pakeitimas, lietaus sistemų, apsaugos elementų montavimas, kamino skardinimas, stogo pakalos, ventiliacinių juostų įrengimas. Visi šie darbai reikalauja laiko ir tinkamų medžiagų. Geriausia visas reikiamas medžiagas įsigyti iš vieno gamintojo. Nors daugelis nori išleisti kuo mažiau ir turėti kuo geresnį rezultatą, už kokybę dažnu atveju reikia sumokėti šiek tiek brangiau. Labai svarbu nepagailėti pinigų stogo plėvelei, nuo jos itin priklauso ir viso stogo kokybė. Pigios plėvelės yra nekokybiškos, jas labai lengvai gali pasiglemžti ugnis.

Stogo keitimas gali pareikalauti daug žinių, laiko, kantrybės ir pinigų. Verta investuoti į savo darbą išmanančius meistrus ir pasikliauti jų patirtimi. Tokiu būdu nereikės kaltinti savęs, kad darbus atlikote nekokybiškai, bei po kurio laiko neteks visko perdaryti iš naujo ir mokėti dvigubai. Prieš imantis visų stogo keitimo darbų, būtina konsultuotis su profesionalais, pasirinkti kokybiškas medžiagas ir įvertinti savo galimybes imantis stogo keitimo darbų patiems. Stogo keitimas yra labai naudingas ir dažnu atveju būtinas. Šios srities profesionalai, bei dangos pardavėjai, visuomet nusiteikę suteikti konsultaciją ir padėti susidėlioti prioritetus.