medmeta.lt


Jeigu pavargote nuo nuolatinio kaimynų triukšmo, trokštate privatumo ir nepriklausomybės, nuosavas namas yra būtent tai ko jums reikia. Žinoma, prieš keliantis į nuosavą būstą, reikia gerai apgalvoti ar išties to norite. Gyvenimas nuosavame name taip pat  turi tam tikrų minusų, visgi, galimybė gyventi nepriklausomai lainaa heti, daugeliu atvejų laimi. Tačiau, kad ir kaip norite ištrūkti iš daugiabučio namo, gerai pagalvokite ar jūsų pajamos yra pakankamos ir galite sau tai leisti, kadangi finansiniai įsipareigojimai gali būti pakankamai ilgi.

Nepriklausomybė. Plonos sienos, bendra nuosavybė, dažnai paskatina įsigyti nuosavą būstą, kuris priklausytų tik jums. Privatumas ir galimybė mėgautis laisve, dažnu atveju nugali. Gyvenant nuosavame name, nereikės rūpintis jog per garsiai leidžiama muzika, arba ką pasakys kaimynai viršuje ar apačioje.  Žinoma, gyvenant nuosavame name, taip pat dažnai yra galimybė turėti kaimynus. Nors bute jų daugiau, gyvenant name taip pat yra nemažai gyvenamųjų namų aplink, todėl niekas nedraudžia bendrauti su kaimynais ir su jais užmėgsti malonias draugystes.

Laisvalaikio užsiėmimai. Gyvenant nuosavame name, tarytum savaime atsiranda daugiau veiklos. Bet kuriuo metu galima išeiti į nuosavą kiemą ir tiesiog mėgautis grynu oru. Taip pat, gyvenant name, dažnai atsiranda papildomos veiklos. Galima užsiimti sodininkyste, auginti ir prižiūrėti gėles, dirbti ūkio darbus ar tiesiog mėgautis buvimu lauke ir žinoti, jog galite daryti tai ką norite, nes tai jūsų erdvė ir niekas negali uždrausti daryti to, ką norite. Be to, galima nesukti galvos ką apie tai pasakys kaimynai, nes tai jūsų kiemas, o ne bendras kiemas, kuriuo naudojasi visi daugiabučio namo gyventojai. Turint nuosavą namą, nejučia atsiranda naujų pomėgių ir atsiskleidžia sugebėjimai, apie kuriuos anksčiau nė nesusimąstėte, tai paprastai susiję su polinkiusodininkystei.

Darbas sode – nemokama mankšta. Gyvenant name, neabejotinai reikia rūpintis ir aplinka. Todėl norom nenorom esame priversti judėti ir atlikti įvairius darbus, tokius kaip žolės pjovimas, piktžolių naikinimas, lapų rinkimas, medžių genėjimas, sodo bei daržo darbai. Veiklos yra įvairios. Tai tarsi nemokama sporto salė, į kurią galime eiti kada panorėję ir praleisti joje tiek laiko, kiek galime sau leisti. Nuo to priklauso kaip gražiai ir tvarkingai gebame prižiūrėti savo aplinką.

Visokeriopa laisvė. Turbūt geriausias dalykas gyvenant nuosavame name yra tai, jog viską galima daryti nevaržomai. Norite nudažyti savo namą rožine spalva? Pirmyn! Norite pasistatyt motociklą savo svetainėje? Galite padaryti ir tai! Jūsų name ir kieme galioja tik jūsų susikurtos taisyklės, todėl galite daryti tai, ką norite. Svarbu nepamiršti to, jog už laisvę dažnai tenka sumokėti daugiau. Vadinasi, turėdami galimybę daryti tai ką norite ir kada norite, greičiausiai turėsite mokėti didesnius komunalinius mokesčius ir kitas su namo išlaikymu susijusias išlaidas. Kaip bebūtų, laisvė yra prabanga.

Gyventi nuosavame name, dažnu atveju yra kur kas geriau. Nepaisant to, yra dalis žmonių, kurie mieliau renkasi gyvenimą bute. Jie neturi daug laiko, kurį gali leisti namie, todėl nuosavas namas sukeltų tik daugiau papildomų problemų, kurių nebūtų kada išspręsti. Tiems, kuriems nuolat stinga laiko, namas nėra pat geriausias pasirinkimas, tačiau tiems, kurie turi pakankamai laiko ir galimybių, nuosavas namas yra būtent tai ko jiems reikia. Visi esame be galo skirtingi, todėl vieni teikia pirmenybę namui, o kiti nori gyventi tik bute. Taip yra su viskuo, kiekvienas pasirenka tai, kas jam patraukliausia ir tai, kas tinka jo gyvenimo būdui.Kiekvienas svajoja apie nuosavą būstą. Nesvarbu tai butas, namas, kotedžas ar jaukus kambarėlis. Savas būstas daugeliui yra siekiamybė ir kiekvienas nori jį įsirengti taip, jog paskui galėtų tuo džiaugtis daugelį metų. Renkantis būstą, labai dažnai vienas svarbiausių aspektų yra biudžetas. Ribotas biudžetas apriboja norus, todėl dažnai įspraudžia į rėmus.

Specialistai pastebi tendenciją, jog nemažai žmonių, kurie statosi arba atnaujina būstą, dažnu atveju pasirenka pigias statybines medžiagas. Atsižvelgiant į asmenines galimybes, kiekvienas renkasi tai, kas jam yra optimaliausia. Visgi, reikėtų pabrėžti, jog pigios statybinės medžiagos neretai yra labai degios ir nesaugios. Jei kyla gaisras, ugnis plinta žaibišku greičiu ir turto tiesiog nelieka. Žmonės, kurie remontuoja ar stato namus ir medžiagas įsigyja patys, turi teisę rinktis, ir jeigu renkasi pigesnes statybines medžiagas – tai yra jų pasirinkimas. Kiek kitaip yra su privačiuoju sektoriumi. Įmonės, kurios stato ar renovuoja namus, dažnai įsigyja pigias medžiagas ir taip stengiasi neva taupyti gyventojų sąskaita, neįvertindami to, jog pigios statybinės medžiagos vėliau gali kainuoti labai brangiai.

Kalbant apie visuomeninės paskirties objektus, daugiabučių namų statybą ar renovacijas, reikalavimai yra griežti ir būtina naudoti tik nedegias statybines medžiagas – dinero en méxico. Visgi, su privačiuoju sektoriumi yra kiek kitaip. Paprastai, įmonės arba gyventojai, kurie nori pataupyti, pasirenka pigias medžiagas, kurios nėra saugios. Vienos iš dažniausiai pasitaikančių medžiagų, kurioms itin taupoma, tai medžiagos skirtos sienų, stogo šiltinimui. Tokios medžiagos yra nesaugios, nes liepsna gali itin greitai plisti, palikdama tik pelenus, vadinasi godumas, arba taupumas, dažnai gali kainuoti kur kas brangiau. Ne veltui sakoma, jog „Godus moka dukart“.

Jei būstą stato arba renovuoja patys šeimininkai, situacija dar gali būti pataisoma, kadangi žinant kaip pavojinga naudoti pigias medžiagas, gali padėti persigalvoti ir rinktis kokybiškesnes. Jeigu būstas įsigyjamas jau suremontuotas arba ką tik pastatytas, dažnai nėra galimybės įvertinti kokios medžiagos buvo naudojamos statyboms, todėl labai sunku nustatyti ar kilus gaisui pavyktų išvengti itin didelių nuostolių ar ne. Žinoma, nėra skatinama viską darytis tik patiems ir jokiu būdu neįsigyti jau suremontuoto arba naujai pastatyto būsto, norima pasakyti tik tai, jog darant viską patiems, arba į pagalbą pasiimant įmonę, naudojamas medžiagas galima stebėti ir vertinti, priešingai nei jau suremontuotame būste. Pardavėjai dažnai manipuliuoja pirkėjais ir nuslepia, jog remontui buvo naudojamos pigios medžiagos, tačiau kainą nustato tokią, kuri prilyginama itin kokybiškoms medžiagoms. Vadinasi, sumokama nemenka pinigų suma, tačiau neaišku ar ta suma yra adekvati. Matant galutinį rezultatą, kai kurie darbai ir jiems panaudotos medžiagos yra tiesiog paslėpti, todėl negalima pasakyti kokios medžiagos buvo panaudotos, atsakomybę prisiima statybininkai arba žmonės parinkę medžiagas statybiniam projektui. Reiktų paminėti ir tai, kad šiandien gaminamos statybinės medžiagos, gali pasirodyti savaime saugios jau vien dėlto, kad jos gaminamos pagal naujausias technologijas, tačiau kilus gaisui, tokios medžiagos gali paspartinti ugnies plitimą, nes jos ženkliai kelia temperatūrą.

Kokybiškos medžiagos gali tapti užtvara apsaugančia nuo ugnies. Ugnis kasmet pasiglemžia tūkstančius gyvybių. Statistika yra bauginanti. Gaisrų priežastys įvairios, baisiausia yra tai, jog ugnis be gailesčio pasiglemžia viską. Turime būti atsakingi ir kaip įmanoma stengtis nuo viso to apsisaugoti. Kad netektų mokėti itin skaudžiai, galbūt kartais vertėtų išleisti šiek tiek daugiau ir įsigyti kokybiškesnes medžiagas, nei pernelyg taupyti ir galiausiai likti be nieko (http://www.mcredit.mx/prestamos-en-linea-sin-buro/).Kone kiekvienas gyventojas susiduria su drėgme namuose. Tai išduoda rasojantys langai arba po truputį atsirandantis pelėsis. Iš kur atsiranda drėgmė? Atsiradimo priežastys labai įvairios. Tai  gali būti dėl oro, klimato, esant žmonių susibūrimams, prakaituojant, tiesiog gaminant maistą, verdant kavą arba dėl namo statybos klaidų Lan247.

Vienas iš būdų kovoti su drėgme, tai oro sausintojai, dar vadinami drėgmės sugėrikliais. Tokie prietaisai padeda sugerti drėgmės perteklių, o tai matyti galima pačio prietaiso rezervuare, kuomet jame po truputį ima kauptis vanduo. Tokių prietaisų yra įvairių, todėl kiekvienas gali rasti sau tinkamiausią, atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį. Jei patalpoje nuolat drėgna, greitai ims veistis pelėsis, kurio atsikratyti gali būti labai sunku, o kova su juo pakankamai ilga. Beje, pelėsis, tai ne vienintelis dalykas, kurį sukelia drėgmė. Dėl per didelės drėgmės gali atsirasti ir kai kurių kenkėju, tampa nemalonu kvėpuoti. Drėgmė atsiranda ir tuomet, kai staiga namie pakyla temperatūra, todėl būtina reguliariai vėdinti namus ir kitas patalpas. Ypač šildymo sezono metu. Daugelis iš mūsų, mėgsta šilumą ir kai temperatūra nukrenta žemiau 20 laipsnių, dažnai tampa vėsoka, krečia šaltis. Išties, rekomenduojama patalpas vėdinti dar ir dėl to, jog esant vėsesniam orui, kūnas ima gaminti daugiau šilumos, todėl netrukus ir vėl sušyla. Rekomenduojama visuose kambariuose išlaikyti panašią temperatūrą.

Kuomet patalpose per daug drėgmės, mūsų organizmas į tai atitinkamai reaguoja, visgi kai drėgmės per mažai ir oras itin sausas, tai taip pat atsiliepia mūsų organizmui. Į tai iš karto reaguoja akys. Esant itin sausam orui, labai greitai pastebime, jog išsausėja akys, o tai nėra gerai, akis ima perštėti, jos parausta ir atrodome liguistai. Sausas oras nenaudingas ir mūsų kvėpavimo sistemai, kadangi džiovinami viršutiniai kvėpavimo takai. Tai pajusti galima gana greitai, nes organizmas reaguoja į oro pokyčius. Lygiai taip pat, kaip esant per didelei drėgmei naudojami oro sausintuvai, esant pernelyg sausam orui – naudojami oro drėkintuvai. Pats paprasčiausias ir pigiausias būdas drėkinti namus ir kitas patalpas, tai į indą įpilti vandens ir padėti jį prie radiatoriaus. Tai tik vienas iš būdų, galima pasinaudoti ir prekybos centruose esančiais oro drėkintuvais (få pengar), kurie veikia taip pat gerai ar net geriau. Jų yra įvairių rūšių, todėl kiekvienas ras sau tinkamą. Vieni jų itin paprasti, sukonstruoti taip, jog esant pakankamai oro drėgnumui išsijungtų savaime. Tai labai patogu, nes nereikia nuolat įjungti ar išjungti drėkintuvo. Tereikia jį pastatyti patalpoje ir pats drėkintuvas atlieka tai, kas jam reikalinga.

Oro drėkiliai ir oro sausintojai nėra brangūs, todėl nustatytam biudžetui skaudžiai tikrai neatsilieps. Palaikyti tinkamą drėgmę yra būtina, nes tai svarbu ir todėl, kad namuose neatsirastų pelėsio, pernelyg didelio drėgmės lygio, parazitų ir kitų nemalonių dalykų, ir todėl, kad tiesiog apsaugotume save ir savo sveikatą. Naudojant šiuos prietaisus tinkamai, jie piniginei skriaudos nepridarys.

Kaip bebūtų, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti drėgmės šaltinį. Žinant drėgmės priežastį, lengviau su ja kovoti ir imtis tinkamų priemonių. Kartais pakanka tik oro sausintuvo, kartais reikia imtis net ir remonto darbų. Svarbu, jog oro drėgmė namie būtų tokia, kuri yra normali, priešingu atveju, oras bus arba pernelyg sausas arba pernelyg drėgnas, o tai sukels nemalonius pojūčius ir papildomas problemas.

 

 

 Ne paslaptis, jog kokybiškas stogas, viena iš svarbiausių namo detalių. Tai lyg namo veidas, todėl dažnai būsto atnaujinimas ir renovacija prasideda būtent čia. Tiems, kurie su renovacijomis susidūrę nėra, dažnai kyla klausimai apie reikalingas medžiagas, dangas, būtiniausias darbus ir panašiai. Klausimų yra daug ir įvairiausių. Žinoma, geriausiai į šiuos klausimus gali atsakyti šios srities profesionalai, tačiau galima pasidomėti ir patiems.

Kone kasdien atsiranda naujos technologijos, nauji metodai, kurie padeda vis greičiau ir kokybiškiau atlikti stogo renovavimo darbus. Senas stogas ne tik atrodo nepatraukliai, tačiau taip pat dažnu atveju nėra sandarus, o galbūt yra kiauras. Išties, pakankamai dažnai pasitaikanti problema senesniuose namuose yra vandenį praleidžiantis stogas. Toks stogas gali pridaryti nemažai žalos, dėl to kenčia asmeninis turtas. Vadinasi stogo atnaujinimas yra svarbus ne tik dėl estetinių savybių, tačiau ir dėl to, jog būtų pagerinama namo kokybė. Itin svarbu ir tai, jog stogo renovacijai būtų naudojamos nekenksmingos medžiagos. Anksčiau, labai populiarios asbestinio šiferio dangos yra pakankamai pavojingos. Kol danga nėra pažeista, ji nėra kenksminga, tačiau ją pažeidus, kyla pavojus sveikatai. Pastebint, jog senos stogo dangos pažeistos, būtina jas pakeisti naujomis.

Kuomet apsisprendžiama, jog stogą jau tikrai būtina keisti, reikia apgalvoti patį keitimo procesą. Galimų variantų yra keletas. Galima samdyti profesionalus, pradedančius stogo meistrus arba pabandyti viską atlikti patiems. Išties, stengdamiesi sutaupyti, žmonės dažnai pasirenka trečiąjį variantą. Kiek jis kokybiškas, žino tik jį atlikę žmonės. Tiesa, šis būdas pakankamai ekonomiškas, tačiau dažnu atveju stogas pakeičiamas ne itin kokybiškai, o tai reiškia, jog praėjus tam tikram laiko tarpui, gali tekti jį remontuoti ir vėl. Kaip bebūtų, daugelis stengiasi sutaupyti, tačiau neįvertina, jog per didelis taupumas vėliau gali kainuoti dvigubai.

Paprastai, tie, kurie nusprendžia stogo keitimą atlikti patys, išklauso trumpą specialistų konsultaciją ir pradeda darbus. Visgi, rekomenduojama turėti bent vieną pagalbininką, kadangi stogo keitimas pareikalauja nemažai laiko, o ir darbų čia išties nemažai. Nors be profesionalų, darbą atlikti kokybiškai gana sudėtinga, kai kuriems pavyksta gana neblogai. Kaip bebūtų, tik įgūdžių ir patirties turintys specialistai, gali garantuoti puikius rezultatus ir kokybę.

Kadangi darbų keičiant stogą yra nemažai, rekomenduojama pirmiausia įvertinti esamą situaciją, susiplanuoti darbus, bei išsirinkti norimą stogo dangą. Pati darbų eiga yra tokia: senos dangos nuėmimas, difuzinės plėvelės uždėjimas, dangos pakeitimas, lietaus sistemų, apsaugos elementų montavimas, kamino skardinimas, stogo pakalos, ventiliacinių juostų įrengimas. Visi šie darbai reikalauja laiko ir tinkamų medžiagų. Geriausia visas reikiamas medžiagas įsigyti iš vieno gamintojo. Nors daugelis nori išleisti kuo mažiau ir turėti kuo geresnį rezultatą, už kokybę dažnu atveju reikia sumokėti šiek tiek brangiau. Labai svarbu nepagailėti pinigų stogo plėvelei, nuo jos itin priklauso ir viso stogo kokybė. Pigios plėvelės yra nekokybiškos, jas labai lengvai gali pasiglemžti ugnis.

Stogo keitimas gali pareikalauti daug žinių, laiko, kantrybės ir pinigų. Verta investuoti į savo darbą išmanančius meistrus ir pasikliauti jų patirtimi. Tokiu būdu nereikės kaltinti savęs, kad darbus atlikote nekokybiškai, bei po kurio laiko neteks visko perdaryti iš naujo ir mokėti dvigubai. Prieš imantis visų stogo keitimo darbų, būtina konsultuotis su profesionalais, pasirinkti kokybiškas medžiagas ir įvertinti savo galimybes imantis stogo keitimo darbų patiems. Stogo keitimas yra labai naudingas ir dažnu atveju būtinas. Šios srities profesionalai, bei dangos pardavėjai, visuomet nusiteikę suteikti konsultaciją ir padėti susidėlioti prioritetus.Reikia pakabinti paveikslą, išgręžti skylę, surinkti naują spintą ar tiesiog įsukti varžtą? Šiais ir kitais atvejais, norint atlikti tam tikrus dalykus, reikalingi įrankiai. Negi reikia turėti juos visus? Kaip išsirinkti tinkamiausius ir reikalingiausius? Visų įrankių turėti tikrai nereikia, o greičiausiai nerastumėte tiek laisvos vietos, jiems sutalpinti. Pakanka turėti pagrindinius įrankius ir jų pagalba galėsite pataisyti daiktus ar atlikti kitus smulkius darbus namie. Pagrindiniai rekomenduojami įrankiai yra šie:

Atsuktuvas. Taip, jo prireikia išties dažnai. Net ir varžtui priveržti reikalingas atsuktuvas. Kadangi atsuktuvų taip pat yra įvairių, namie dažniausiai reikalingi yra kryžminiai ir klasikiniai plokštieji atsuktuvai. Jų pagalba nesunkiai galima įsukti varžtus ar net surinkti tam tikrus baldus. Nors namie reikalingiausi minėtieji atsuktuvai, žinant jog darbų gali būti įvairiausių, arba tiesiog norint pasiruošti nenumatytoms situacijoms, galima įsigyti atsuktuvus su keičiamomis galvutėmis, keičiamos galvutės padės pritaikyti būtent tokią galvutę, kuri reikalinga vienam ar kitam darbui atlikti.

Plaktukas. Tai įrankis, kurį privalu turėti kiekvienuose namuose. Juk dažnai pasitaiko, jog reikia įkalti paprasčiausią vinį, tačiau po ranka nėra plaktuko. Šis įrankis daug vietos įrankių dėžėje neužims, tačiau bus tikrai naudingas. Nors plaktuką dažniausiai naudoja vyrai, moterys taip pat kuo puikiausiai su plaktuku gali įkalti vinį ir pakabinti paveikslą.

Statybinis/kanceliarinis peilis. Tai naudingas įrankis, praversiantis daugelyje sričių. Juo galima pjauti daugybę medžiagų, taip pat popierių, kartoną, net tapetus, plėvelę ar linoleumą. Namie dažnai prireikia būtent tokio peiliuko. Jis mažas, todėl neužima daug vietos. Gerai ir tai, jog peiliukas kainuoja nedaug, todėl biudžetui žalos tikrai nepridarys.

Reguliuojamas veržliaraktis. Tai itin dažnai naudojamas įrankis. Labai patogu, jog reguliuojasi rakto dydis, todėl vienu įrankiu galima atsukti ar priveržti daugybę skirtingų dydžių varžtų. Tai universalus ir tikrai naudingas įrankis, praversiantis atliekant įvairius namų ūkio darbus.

Ruletė. Net ir baigus visus statybinius darbus, šis įrankis namų ūkyje tikrai naudingas. Prireikus ką nors pamatuoti, ruletė yra patogus ir geras pasirinkimas. Ja matuoti galima viską, pradedant televizoriaus įstrižaine, durų pločiu ir baigiant savo ūgio išmatavimu.

Rankinis pjūklas. Tie, kurie gyvena bute, gali paklausti kam reikalingas pjūklas. Tiesa, gyvenantiems bute, pjūklas vargu ar bus reikalingas, tačiau tiems, kas gyvena nuosavame name, pjūklas reikalingas labai dažnai. Gal tiesiog reikia nupjauti lentą, o gal apgenėti medžių šakas.

Namuose dažnai atsiranda begalė nenumatytų darbų, todėl namų ūkyje reikia turėti pagrindinius įrankius, kurie gali padėti daugelyje situacijų. Naudotis minėtais įrankiais nereikia ypatingų gabumų, žinoma, rekomenduojama įrankius naudoti pagal jų paskirtį, tik tuomet bus galima tikėtis norimo rezultato. Įprastai, ūkio dalies darbus atlieka vyrai, tačiau moterys taip pat gali kuo puikiausiai dirbti su daugeliu minėtų įrankių. Svarbu žinoti, jog visus įrankius naudoti reikia atsakingai ir atsargiai. Nesusidūrusiems su tam tikrais įrankiais, rekomenduojama pasiskaityti jų instrukcijas ir susipažinti su įrankių naudojimu. Tai svarbu dėl to, jog nesusižalotumėte ir darbus atliktumėte saugiai. Kai kurie vyrai, namie turi begalę nenaudojamų įrankių, todėl reikalui esant tiesiog pasimeta tarp jų gausos ir reikiamu metu nežino kur yra replės arba plaktukas. Kad taip nenutiktų, visai nebūtina įsigyti visos įrankių parduotuvės, tereikia turėti pagrindinius įrankius, kurie namų ūkyje naudojami dažniausiai. Rečiau naudojamus įrankius galima tiesiog pasiskolinti arba išsinuomoti, tačiau tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas.

 Tiems, kurie nori labai greitai įsikelti į naujus namus, ekspertai rekomenduoja rinktis modulinius namus. Tokie namai pastatomi labai gretai, o taip pat jie prisitaiko prie kintančių sąlygų ir asmeninių poreikių. Moduliniai namai šaunūs tuo, jog jie gali būti maži, pritaikyti jaunoms šeimoms, arba didesni ir pritaikyti didelei šeimai. Privalumas yra tas, jog prireikus daugiau erdvės, visai nereikia galvoti apie naują būstą, tereikia prisistatyti papildomą modulį. Dažnas painioja karkasinius, skydinius ir modulinius namus. Kaip atskirti? Jie skiriasi tuo, kad moduliniai namai pastatomi labai greitai, kitaip tariant, moduliai į statybų aikštelę atvežami jau pilnai įrengti todėl juos lieka tik sujungti.

Kadangi tokie namai pastatomi itin greitai, jie puikus pasirinkimas toms šeimoms ar asmenims, kurie nori nuosavo būsto ir kuo greičiau. Nors moduliniai namai pastatomi greitai, nereikia manyti, jog jie yra nekokybiški. Moduliniai namai yra išties ekonomiški, o ir kokybė pakankamai aukšta. Be viso to, moduliniai namai yra ekologiški. Dauguma medžiagų, naudojamų modulinių namų statyboje yra natūralios, vena jų – medis. Vadinasi, namas išties ekologiškas, o taip pat modernus ir šiuolaikiškas. Nors moduliniai namai kol kas populiaresni Skandinavijoje, Lietuvoje tokie namai taip pat po truputį populiarėja. Norintys minimalizmo, kompaktiškumo ir ekonomiškumo, daugelis ima galvoti būtent apie modulinius namus. Ankščiau, namai buvo statomi itin dideli, su daug erdvės ir begale kambarių. Šiandien situacija keičiasi, gyvenimo tempas greitėja, darosi vis įtemptesnis, todėl atsižvelgiant į tai, namai tampa mažesni, erdvė išnaudojama labai protingai, apsiribojama keturiais ar penkiais kambariais, kartais mažiau. Be to, tokie namai populiarėja ir dėl to, kad dar prieš statant namą, jau žinoma kiek jis kainuos. Tuo tarpu statant įprastinį namą, kaina dažnai kinta ir priklauso nuo daugelio aplinkybių. Kartais preliminari namo statybos kaina atrodo visai patraukliai, tačiau statybų eigoje kaina išauga kone dvigubai. Renkantis modulinį namą, kaina paprastai nesikeičia.

Dar vienas modulinių namų privalumas yra tas, jog juos galima statyti daugelyje vietų, taip pat itin mažuose žemės sklypuose. Moduliniams namams nereikia pamatų.  Beje, tokie namai gali būti naudojami ir kaip nuolatinis būstas ir kaip vasarnamis. Turbūt vienintelis tokių namų trūkumas galėtų būti išskiriamas toks, jog pakankamai ribotos interjero bei eksterjero galimybės. Visgi, namą galima padidinti ir pamažinti, tai yra pridėti arba atimti vieną modulį. Tai labai patogu. Moduliniai namai gali būti statomi ne tik į plotį, tačiau ir į aukštį, nors įprastai tokie namai yra vieno aukšto, jie gali būti ir aukštesni.  Moduliniai namai gali būti statomi ir tokiose vietose, kur dar nėra nutiesti elektros laidai, tokiu atveju galima pasinaudoti saulės baterijomis. Kalbant apie privalumus, reikėtų paminėti ir tai, jog modulinius namus galima statyti bet kuriuo metų laiku, metų laikas neturi reikšmės.

Akivaizdu, jog moduliniai namai turi begalę privalumų. Pasauliui tampant vis šiuolaikiškesniam, šiuolaikiškesni tampa ir namai. Žmonės stengiasi neatsilikti, todėl pasinaudodami naujausiomis tendencijomis bei šiuolaikinių technologijų pagalba, gali pasirinkti namus, kurie yra greitai pastatomi, ekonomiški bei ekologiški.  Modulinius namus netgi būtų galima pavadinti protingais namais.  Na, o žmonės gyvenantys tokiuose namuose taip pat yra sumanūs bei pasinaudoja naujausiais architektūriniais kūriniais ir jų teikiamais privalumais. Kaip atrodo moduliniai namai, jų dizainas, interjeras bei eksterjeras, galima pasižiūrėti internete, čia gausu įvairių nuotraukų ir vaizdo įrašų, iliustruojančių net ir patį statybos procesą.Inžinerijos bei statybos pramonė jau stovi ant naujos eros ir inovacijų slenksčio. Įmonės, siekdamos evoliucijos bei visapusiško modernumo, kaip įmanydamos plėtoja įvairias programas bei priemones, kurios gali pakeisti bendrovių projektų rengimo ir įgyvendinimo metodus. Anksčiau kildavusios problemos dėl netinkamų statybinių technologijų parinkimo, paliekamos praeityje. Stengiamasi žiūrėti pirmyn, taisyti praeities klaidas ir stengtis, jog jos nebesikartotų.

Inovatyvios įmonės, stengiasi tiekti tik pažangiausią programinę įrangą. Pokyčiai laukiami su nekantrumu, jų norima čia ir dabar. Nuolat tobulinami statybos procesai, stengiamasi viską atlikti kuo greičiau ir kokybiškiau. Statybų vadovams tai nelengva užduotis. Projektai tampa vis sudėtingesni ir brangesni, o žmonės ieško ekonomiškumo. Vis daugiau kompanijų itin didelį dėmesį skiria pažangiausiai programinei įrangai, tačiau nepamirštama ir klimato problema. Jai skiriamas nemažas dėmesys. Dėl pastebimų ekologinių pokyčių, stengiamasi užtikrinti, jog naujai projektuojami pastatai būtų kuo efektyvesni. Pastaruoju laikotarpiu, labai reikšminga ir svarbi tapo 3D spauda. Ji tampa perspektyviu pasirinkimu inovacijų bei tyrimų srityje. Jos dėka sutrumpinamas prototipų kūrimo procesas bei sąnaudos. Visa tai leidžia sumažinti tiekimo išlaidas ir atliekas.

Naujosios technologijos ir inovacijos, padeda sumažinti sąnaudas ir padidinti pelningumą. Be to, pagerina išmaniųjų statinių galimybes, kurios išties yra beribės. Didelės reikšmės šiai evoliucijai turėjo naujai besikuriančios įmonės, su perspektyviais ir protingais specialistais, galinčiais ir mokančiais pasinaudoti naujosiomis technologijomis bei visomis jų teikiamomis galimybėmis. Kiekvienas naujas verslas prisidėjo prie galimybių plėtojimo bei vystymo. Beje, naujoms įmonėms, turinčioms pakankamai jaunus specialistus, daug lengviau integruoti įvairias inovacijas.

Produktyvumas statybose yra itin svarbus. Statybos technologijų kompanijos, stengiasi kurti priemones, padedančias darbus atlikti greičiau ir efektyviau. Naujos technologijos leidžia stebėti darbuotojus ir analizuoti duomenis iš nešiojamų GPS įrenginių. Taip pat, darbuotojai pasinaudodami tam tikromis priemonėmis, gali gauti duomenis apie faktines projekto valandas. Taip pat, labai svarbus ir pats saugos stebėjimas. Sauga yra viena didžiausių statybos įmonių problemų. Kai kurios įmonės dirba itin nesaugiai, o dėl šios priežasties dažnai kenčia darbuotojai. Naujos technologijos leidžia palengvinti saugos incidentų darbo vietoje stebėseną. Nors šiomis technologijomis naudojasi toli gražu ne visos statybų kompanijos, pastebima, jog saugumui stengiamasi skirti vis daugiau dėmesio.

Norint būti efektyviems, reikia nuolat stebėti naujienas ir bendradarbiauti tarpusavyje. Architektai, meistrai, inžinieriai, jų bendravimas yra būtinas. Išmaniųjų technologijų dėka, jie gali lengvai bendrauti ir nesvarbu kur bebūtų. Tai palengvina komunikaciją tarp skirtingų valstybių ir tautybių darbuotojų. Beje, pasinaudojant tam tikromis priemonėmis, visai nebūtina grįžti į biurą, kad būtų galima atlikti vienas ar kitas užduotis. Žinoma, šios technologijos kai kur dar tik diegiamos, o kai kur apie jas dar net nežinoma. Yra nemažai įmonių, kurios dirba pasenusiais metodais, nors šioje srityje labai svarbus inovatyvumas.

Naujų technologijų naudojimas, skatina evoliuciją ne tik statybų tačiau ir kituose sektoriuos. Išties, galima sutikti su tuo, jog nenumaldomai artėja dar viena pramonės revoliucija ir tai kas anuomet atrodė neįmanoma, tampa realu ir visiškai natūralu. Pasaulis tampa vis išmanesnis ir modernesnis, daugelis dalykų laikosi ant išmaniųjų įrenginių, programinių paketų ir panašių dalykų. Tai reiškia, jog nuolat reikia naujų specialistų, galinčių ir norinčių dirbti inovatyviai ir kurti dar išmanesnį pasaulį ir mus supančią aplinką. Nuolat skubame ir tai jau tapo norma. Vadinasi prie to reikia prisitaikyti, nes panašu, jog gyvenimo tempas artimiausiu metu nelėtės.

 Nuosavo būsto statybos dažnai tampa tikru galvos skausmu. Norai yra dideli, tačiau galimybės dažniausiai yra ribotos, todėl norint pasistatyti svajonių namus, viską reikia gerai apgalvoti, sudėlioti kiekvieną detalę, kai kur pataupyti ir galbūt, svajonė turėti puikius namus išsipildys.
Pirmiausia, reikia gerai apgalvoti visas esamas aplinkybes ir įvertinti savo galimybes. Statant savo būstą, norisi visko. Siekiama įdiegti naujausias technologijas ir pasistatyti šiuolaikišką bei ilgaamžį būstą. Visgi, reikia nuspręsti ko iš tiesų reikia ir kas yra būtina. Dažnai, apimti didžiulio entuziazmo, asmenys prisigalvoja įvairiausių dalykų, kurie visiškai nebūtini ar net keisti. Iš tiesų, statant būstą, taupyti negalima, sutaupyti įmanoma, tačiau ne patvarioms medžiagoms, o dalykams, kurie visiškai nebūtini. Taip pat, visai nereikia galvoti apie ateities kartas. Reikia statyti namą tiesiog sau, nereikia stengtis atkartoti anksčiau labai populiarių namų projektų, kurių plotas buvo be galo didelis, o jame gyvena vos viena šeima.
Ruošiantis statyti būstą, pirmiausia reikia įvertinti savo ir savo šeimos finansines galimybes, nusistatytą biudžetą ir ar toks biudžetas yra realus. Taip pat svarbu įvertinti kiek laiko galima skirti statyboms, kokia yra tuometinė nekilnojamo turto rinkos pasiūla, kokios yra statybinių medžiagų kainos. Reikėtų palyginti medžiagų kainas pas skirtingus pardavėjus. Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, jog dažnai statybinių medžiagų kainos ne sezono metu būna maženės, todėl jomis galima apsirūpinti kiek anksčiau, tokiu būdu taip pat yra šiek tiek sutaupoma. Žinoma, labai svarbu ir patys statybininkai, idealu, jei tie patys statybininkai gali atlikti kuo daugiau skirtingų darbų. Sezono metu, statybininkų įkainiai yra kiek mažesni, rudenėjant, jie kelia savo kainas, nes dažnai žmonės prašo, kad darbus atliktų greičiau ir galbūt netgi spėtų viską padaryti dar iki didžiausių metų švenčių. Ruošiantis viską daryti patiems, reikia apsišarvuoti kantrybe. Nerekomenduojama skubėti, nes skubant dažnai pridaroma klaidų, o be to, dažnai tenka sumokėti brangiau. Vargu, ar norėtumėte išleisti daugiau nei planuota arba taip ir neužbaigti pradėto projekto.
Puiku, jei sklypą turite iš anksčiau, arba čia stovėjo ankstesnių kartų namai, nes sklypo kaina taip pat gali būti pakankamai didelė. Viskas priklauso nuo vietos, kurioje jis yra. Taip pat, nuo sklypo taisyklingumo. Rekomenduojama rinktis jau plokščią sklypą, taip sutaupoma ant papildomų žemės paruošimo darbų. Kartais žmonės susiprojektuoja įspūdingo dizaino namus kurie projektuose atrodo tobulai, deja kai viskas persikelia į realybę, kartais galutinis rezultatas nebėra toks, kokio buvo tikimasi. Jei namo projektui nekeliami dideli reikalavimai, patariama rinktis tokio namo projektą, kuris jau yra pastatytas, nes po jį galima pasivaikščioti ir pažiūrėti kaip viskas atrodo iš tiesų. Dažnai pasitaiko, jog po tokio vizito, projektas nebepatinka.
Būdų sutaupyti tikrai yra, dažnai tai padaryti gali padėti ir patyrę statybų srities specialistai, interjero dizaineriai. Verta su jais konsultuotis ir dalintis mintimis bei idėjomis. Taupyti, nereškia, įsigyti pigiausias statybines medžiagas, pigiausiai kainuojančius statybininkus ir panašius dalykus. Taupyti galima ir naudojant tai, kas yra geriausia, tiesiog viską reikia daryti tinkamu laiku ir gerai, iki smulkmenų viską apgalvojus bei įvertinus. Neneigiama, jog statybų procesas atima daug laiko, pinigų ir nervų, tačiau norint turėti savo naujai pastatytą būstą, reikia visą tai praeiti. Nesusipratimų išvengti dažniausiai nepavyksta, tačiau galima padaryti taip, jog jų būtų kuo mažiau. Jei noras statyti savo būstą vis dar yra didžiulis, minėti patarimai turėtų būti naudingi ir efektyvūs.Išsirinkti naują būstą dažnai būna itin sunku. Paprastai reikia rinktis ir nuspręsti už ką esame pasiruošę mokėti. Dažnu atveju ieškoma patogaus, jaukaus ir šiuolaikiškai įrengto būsto. Kiek rečiau pasirenkamas senos statybos, remonto reikalaujantis būstas. Kiekvienas renkasi tai, kas jo nuomone yra geriausia. Komfortas yra svarbu, tačiau dažnai, žmonės nori susikurti savo būstą patys, todėl tokiu atveju pasirenkamas dar neįrengtas arba jau remonto reikalaujantis būstas, kurį galima susiremontuoti ir įsirengti taip kaip patinka.

Kriterijų renkantis būstą yra begalė. Dažnai pasirinkimas priklauso ir nuo to ar šeimoje yra vaikų ar ne. Jei yra vaikų, tėvai paprastai nori rasti būstą toje vietoje, kur būtų parkas, jauki aplinka, švarus oras, lygūs takai, žaidimų aikštelės ir pan. Vengiama triukšmingų rajonų. Be to, jaunos šeimos dažnai ieško būsto, kuris jau būtų įrengtas, taip yra paprasčiau, o turint galvoje, kad gyvenimo tempas šiandien labai įtemptas ir remontui laiko dažnai nelieka, įrengtas būstas yra protingas pasirinkimas. Kalbant apie vyresnio amžiaus žmones, jiems yra svarbiau ekonomiškas būstas, su ramia aplinka, parkais bei netoli esančiomis parduotuvėmis ir kitomis svarbiomis įstaigomis. Tam jie teikia prioritetą. Reikia paminėti ir tai, jog renkantis būstą, dažnai galvojama ir tai, kokia bus draugų bei pažįstamų nuomonė, ką jie pasakys ir kaip įvertins. Išties, toks požiūris nėra protingas, būstas pirmiausia turi patikti šeimininkams ir atitikti visus jų poreikius, svečiai yra laukiami, tačiau jie kartu negyvena, todėl jų nuomonė neturėtų būti labai svarbi.

Vietos pasirinkimas yra individualus. Kai kurie prioritetą renkasi būstui, kuris yra miesto centre, kiti mieliau renkasi atokesnį rajoną ar net užmiestį. Pasitaiko atvejų, ir ganėtinai dažnai, kuomet būstas renkamasis pagal tai, koks vaizdas matomas pro langą. Yra tokių, kurie už gerą vaizdą sutinka mokėti kur kas brangiau. Kartais pasirinkimą nulemia darbas, pasirenkamas būstas, kuris yra netoli darbo vietos. Nemažai žmonių, sutinka mokti brangiau ir įsigyti būstą itin geroje vietoje, su mintimi, jog ateityje tokį būstą bus pakankamai paprasta parduoti.

Pagrindiniai dalykai į kuriuos kreipiamas didžiausias dėmesys renkantis būstą, tai statybos kokybė, kaina, ekonomiškumas arba išlaikymo kaštai, įrengimas, saugumas. Pirminė kaina išties turi didelės įtakos būsto pasirinkimui, dažnai kaina netgi paskatina įsigyti būstą. Visgi, kartais pigesnis būstas ne visuomet yra geresnis, dažnai už kainos gali slypėti tam tikri brokai ir statybinės klaidos, žinoma tai nėra taikoma visiems be išimčių tačiau į tai reikėtų atkreipti dėmesį ir pasidomėti plačiau. Reikia paminėti ir tai, jog finansinės galimybės dažnai verčia rinktis pigesnį būstą, tuo tarpu išskirtinesnį ir geresnį būstą, gali įsigyti toli gražu ne visi. Net ir būsto paskola ne visuomet gelbsti.

Dažnai žmonės jau turi viziją kur norėtų turėti būstą, tačiau pradedant apžiūrinėti naujus namus, neretai nuomonė pasikeičia ir būstas įsigyjamas visai ne ten kur buvo galvota, tačiau ten, kur randama kokybė, jaukumas, gera kaina, tinkama aplinka ir daugybė kitų dalykų. Kiekvienas pasirenka sau labiausiai tinkantį variantą. Tai pirkinys, kuris yra ilgaamžis, todėl jį rinktis reikia itin atsakingai ir neskubant. Paskubėjimas dažnu atveju gali pasiūlyti visai neblogą kainą, tačiau ne kokybę. Skubėti nevertėtų. Rekomenduojama pasitarti su nekilnojamo turto ekspertais ir pasidomėti visais dominančiais dalykais, jie yra savo srities specialistai, todėl tikrai patars kokį būstą rinktis geriausia ir galbūt padės įsigyti savo svajonių namus.

 Daugelis žmonių nuolat svarsto kas yra geriau: namas ar butas. Išties, tai labai priklauso nuo žmogaus pasirinkimo. Butas, tai puikus pasirinkimas visiškai savarankiško gyvenimo pradžiai. Taip pat, tai puiki mintis atsikrausčius į didelį miestą ar tiesiog norint turėti nuosavą erdvę pačiame miesto centre. Renkantis tarp namo ir buto, rekomenduojama apgalvoti visus privalumus ir trūkumus. Kartais, sprendimas ne toks jau ir paprastas, todėl pabandykime apžvelgti gyvenimo būte privalumus.

Vieta. Jei nėra automobilio, tuomet vieta yra pakankamai svarbus aspektas renkantis būstą. Jeigu pradedate dirbti naujame darbe, kuris yra pačioje miesto širdyje, tuomet verčiau rinktis būtą. Gerokai paprasčiau rasti butą, kurį galėtumėte sau leisti ir kuris yra miesto centre. Turint omenyje, kad namas dažnai kainuoja brangiau, o ir nuosavo namo centre pasiūla nėra itin didelė, butas šiuo atveju yra kur kas protingesnis ir geresnis pasirinkimas. Gyvenant bute, netoli darbo, paprasta jį pasiekti tiesiog pėsčiomis, vadinasi sutaupoma degalams, o be to, galima pasivaikščioti ir šiek tiek pasimankštinti. Beje, gyvenant miesto centre, naktinis gyvenimas yra visai čia pat, todėl tokio gyvenimo mėgėjai vienareikšmiškai renkasi gyvenimą bute.

Saugumas. Keliantis į naujus namus, saugumas yra labai svarbus. Pakankamai didelis privalumas gyvenant bute yra tai, jog saugumas yra didesnis. Ypač tiems, kurie gyvena ne pirmuose daugiabučio namo aukštuose. Be to, dabar dažniausiai sutinkame kodines laiptines, todėl į jas patekti nėra taip paprasta. Kodą arba raktą žino bei turi tik namo gyventojai. Vadinasi, didesnė tikimybė, jog pašaliniai į namą be gyventojų žinios nepateks.

Įsipareigojimai. Pradedant karjerą, arba persikėlus į kitą miestą, sunku apsispręsti kur norime gyventi. Čia dažnai gelbsti nuoma. Butą galima išsinuomoti daug paprasčiau, be to, yra kur kas didesnis jų pasirinkimas. O nusprendus kur tiksliai norima gyventi, nuomos sutartį galima nutraukti. Dar vienas aspektas atsižvelgiant į įsipareigojimus yra tas, jog planuojant skolintis iš banko, tam, kad būtų galima įsigyti būstą, norima pasiskolinti kuo mažiau. Daugiau pasiskolinus, paprastai mus varžo didesni finansiniai įsipareigojimai. Šiuo atveju, rinktis įsigyti būtą, dažnu atveju yra pigiau.

Kaina. Namo kaina dažnai yra didesnė nei buto. Be to, turint namą, dažnai atsiranda daug papildomų išlaidų. Nenorima pasakyti to, jog turint butą papildomų išlaidų nėra, nes jų tikrai atsiranda, tačiau išlaidos, atsirandančios turint namą, dažnu atveju yra didesnės. Dažniausiai, gyvenant bute, už komunalines paslaugas taip pat sumokama mažiau, nes butas paprastai yra mažesnis nei namas. Vadinasi pats būsto išlaikymas kainuoja mažiau.

Žinoma, kaskart galima ginčytis. Vieniems labiau patinka gyventi bute, kiti mieliau renkasi gyvenimą nuosavame name. Kai kurie tiesiog negali pakęsti gyvenimo su daugeliu kitų šeimų, be savo atskiro kiemo ir kitų dalykų. Tuo tarpu kiti, neįsivaizduoja kaip reikėtų gyventi name ir dirbti visus ūkio darbus, tokius kaip žolės pjovimas, lapų rinkimas, sodininkystė ir pan. Žmonės labai skirtingi, be to, skirtingais gyvenimo tarpsniais, norima skirtingų dalykų, Gali būti jog jaunystėje, gyvenimas bute yra tiesiog tobulas pasirinkimas, tačiau bėgant metams, tampa akivaizdu jog norisi gyventi name, arčiau gamtos, su daugiau privatumo, galimybe turėti savo kiemą, savo lauko erdvę. Visuomet atsiras žmonių teikiančių pirmenybę butui, lygiai taip pat, visuomet atsiras tų, kurie savo gyvenimą įsivaizduoja tik nuosavame name. Taigi vienareikšmiškai teigti, jog butas ar namas yra geriau, būtų labai sudėtinga. Kiekvienas turi savo nuomonę ir teisę rinktis tai, kas atrodo geriausia.